Leo Angel -
Спроба створення австралійського біотопу ериокаулонів. Або як я брав участь у Міжнародному конкурсі біотопних акваріумів.
Взяти участь у конкурсі біотопів я мріяв давно – кілька років. Хотів ще 2016 року, але не встиг. Не наросли рослини, та й із самим місцем, яке хотів представити на конкурс, не визначився тоді. Але інформацію почав збирати. Який біотоп будувати питань не виникало – природно, ЕРІОКАУЛОНИ! Але яке конкретно вибрати місце – ось це було питання. Можна було зробити ериокаулон в Шотландії. Але там переважно вони ростуть у надводному стані, а мені потрібно було саме підводні. Остаточний вибір прийшов тоді, коли я у пошуках фото та відео, натрапив на австралійські пейзажі та фото ериків в Австралії під водою та у напівзануреному стані.
Отже – Австралія. Вирішено! Буде конкурс! І у 2017 році я таки взяв участь у конкурсі. Далі був збирання конкретної інформації. то була зовсім нелегка справа. Місце, яке було обрано – дике. Дістатися можна тільки в "сухий" сезон, та й то лише на машині 4х4. Зв'язався з мешканцями даної місцевості - їх там живе (не аборигенів) лише кілька тисяч. Але всі мої питання пішли "мимо" - не до акваріумів та не описів місцевості їм. Але пару-трійку посилань я все ж таки отримав. Пішов ними, і знайшов чудову брошуру про всі річки північного заходу Австралії, написану Департаментом водних ресурсів Уряду Австралії.
Далі реєструвався на австралійському акваріумному форумі. Знайшов там своїх знайомих. Звернувся із запитаннями до них. І тут відбулося диво. Людина, яка була в тій місцевості і досліджувала її, дала мені повний опис не тільки місцевості, а й склад риб, рослин та інших мешканців. А також параметри води у річці. І навіть координати місць, де було зроблено фото, які лягли в основу мого акваріума. Так прийшло конкретне місце для представлення на конкурс – річка King Edward у провінції Кімберлі на північному заході Австралії.
Залишилася справа за малим – зробити акваріум. Оскільки планувалися і підводна і надводна частини, то акваріум мав бути великий. У мене такого не було. Пішов "у народ". Друг дав мені місце і потрібний акваріум – 300 літрів Juwel розмірами 120х50х50 см. Далі було зроблено хардскейп - висока гірка з ухилом та виходом із води. Для "запуску" акваріума в нього спочатку були висаджені прості рослини. Коли все встояло, прибрав усю "просту" траву і почав висаджувати потрібні рослини. Еріокаулон синереум у мене були в достатній кількості (добре, встигли вирости і деякі навіть дали квітконоси) - близько 50-60 шт, елеохаріс запасся заздалегідь, лотоси прикупив у теплиці. Для надання потрібного - природного - антуражу на дно було укладено сухі лисячі пальм-близьких родичів тих, що ростуть в Австралії. Потім взявся за надання відповідності картинки природному біотопу. Колір грунту в акваріумі не відповідав реальному, а це серйозний недогляд. Тож на високе місце претендувати не можна. Колір ґрунту в біотопі - червоний. Дістати червоний пісок неможливо. Тож пішов таким шляхом. Вся поверхня дна була посипана спочатку жовтим піском, а потім притрушена червоною глиною із найближчого схилу. Вийшла більш-менш реальна картина. Ну і в кінці для повноти картини на дно були покладені шматки кори евкаліпта - родича чайного дерева, що росте берегами річки King Edward в Австралії.
Фотосесія складалася з двох частин – нічної та денної. Вночі зняв близько 700 фото з 1000, що вийшло загалом. Наступного дня – денна зйомка. Тут було зроблено "всього" близько 50 знімків та знято близько десятка відео. За умовами конкурсу потрібно було надати також коротке ознайомлювальне відео. Із цих 10 відеороликів було змонтовано короткий фінальний фільм. Після попереднього відбору залишилося приблизно 12-15 знімків, які більш-менш відповідали рівню конкурсу. Далі – обрізка, корекція балансу білого, і з цієї кількості вибралося 6! (шість) знімків, які й пішли у підсумку на конкурс. Окрім фото потрібно було заповнити анкету-опис. На це теж пішов не один тиждень.
У конкурсі взяли участь 105 осіб із 30 країн. Окрім України, були й учасники з Бельгії, Туреччини, Польщі, Чехії, Італії. І навіть були учасники з Індонезії, Тайваню, ОАЕ, Коста-Ріки, Брунея. Навіть проста участь у такому конкурсі – це вже для мене подія. І досвід. Рух вперед.